Browsing Category

Kokakunst

Elustiil Kokakunst

Eestlane sööb, itaallane naudib

09/24/2019
hommikusöök Itaalias

Appi, milline intrigeeriv pealkiri! Võin mürki võtta, et seda lugedes lähevad nii mõnelgi närvid krussi ja hari punaseks. Aga teate mis, ma olen ise ka täistõugu eestlane! Sündinud Kolgata külas (valetan, Sakus) ja kasvanud üles kartulipudru ja hakklihakastmega. Kõik “solvangud”, mis lähevad eestlaste kapsaaega, jäävad ka minu õue peale pidama.

LOE LÄHEMALT
Kokakunst

Kohvi kõik varjundid

06/06/2019
"Minu Itaalia" autor kohvi joomas

Kohv on Itaalias vähemalt sama püha kui sai ja jalgpall. Lisaks ergutavale toimele on sellel sotsiaalne funktsioon liita inimesi. Kohvi juuakse hommikul ärgates, peale lõunast kehakinnitust ja isegi peale õhtusööki. Nii mõnigi kord ka kõigi nende toidukordade vahepeal. Nii nagu ma ei tea eestlast, kelle lemmiktoit poleks teine eestlane, ei ole ma veel tutvunud itaallasega, kes ei jooks kohvi.

LOE LÄHEMALT
Kokakunst

Itaalia pizza – Napoli vs Rooma

05/21/2019

Itaalia kokakunst on maailmakuulus. Ometi on raske vastata küsimusele, mida süüa Itaaliasse reisides. Kõik oleneb sellest, kuhu lähed. Nimelt on igal Itaalia regioonil just talle omane kokakunst. Pitsast ei saa aga üle ega ümbe! Restorani valides tuleks olla ettevaatlik. Peene fassaadi tagant ei tasu otsida traditsioonilist itaalia meeleolu. Saapamaal kehtib kuldreegel – mida nooblim sisustus, seda kehvem kogemus. Lihtsuses peitub võlu, teadis kord keegi rääkida. Võimalik, et tegu oli itaallasega.

LOE LÄHEMALT