Browsing Category

Elustiil

Elustiil

Kuidas kirjutada head blogipostitust?

12/11/2019
Kuidas kirjutada blogipostitust?

Loo jutustaja on kõige mõjuvõimsam inimene.

Tema on see, kes loob visiooni, väärtushinnangud ja plaani tervele tulevasele põlvkonnale.

Steve Jobs

Ma pole blogisse väga kaua kirjutanud. Väga lihtsal põhjusel – mõtlen tööl hommikust õhtuni, kuidas luua oma artiklitega väärtust, mis moel kirjutada tabavamaid masspostitusi ja kuidas panna inimesed klikkima just minu reklaamidel. Selleks hetkeks, kui mu gabariidid kodust diivanit riivavad, on tööpäeva narratiivsed kurioosumid minust hinge välja imenud. Aeg-ajalt teen siiski proovi kirjapulk kätte võtta (loe: avan mitte piisavalt stiilse sülearvuti ja vaatan tühja desktoppi). Kolanud tunnikese vaimsel pööningul, tõden aga, et olen ka kõige banaalsemad sõnad annetanud ettevõtlusmaailmale. Jagajale jäävad näpud – vaesed, jõetud ja teotahtetud vorstikesed, mis enam klaviatuuril toksida ei mõista.

LOE LÄHEMALT
Elustiil Kokakunst

Eestlane sööb, itaallane naudib

09/24/2019
hommikusöök Itaalias

Appi, milline intrigeeriv pealkiri! Võin mürki võtta, et seda lugedes lähevad nii mõnelgi närvid krussi ja hari punaseks. Aga teate mis, ma olen ise ka täistõugu eestlane! Sündinud Kolgata külas (valetan, Sakus) ja kasvanud üles kartulipudru ja hakklihakastmega. Kõik “solvangud”, mis lähevad eestlaste kapsaaega, jäävad ka minu õue peale pidama.

LOE LÄHEMALT
Elustiil Nipid

Kuidas Itaalias odavalt reisida

06/26/2019
Taormina

Kui oma tööasjades ajan taga korrektsust, siis eraelus lokkab korralagedus. Lasen end tuulel kanda ja muredel viimse minutini settida. Ma kategooriliselt keeldun asju õigel ajal tegemast. Hommikul poleks õiget mekki, kui õhtul saaks puhtad riided välja vaadatud ja kott pakitud ning eksam poleks eksam kui selleks tasa ja targu valmistuksin. Sama lugu on reiside planeerimisega. Mulle meeldib haarata kinni uitmõtteist ja lasta asjadel minna omasoodu. Mulle meeldib osta omale reisiraamat kaks korda kallimalt lennujaama R-kioskist ja mulle meeldib asuda teele ilma selge sihita. Sest kui plaani pole, ei saa miski viltu minna!

LOE LÄHEMALT
Elustiil

Magus mitte millegi tegemine

04/02/2019

Minu kogetud Itaalia on tükike korruptsiooni, omajagu bürokraatiat ja kilomeetrite viisi järjekordi. Kamalaga vaesust ja näpuotsatäis meeleheidet. Aga ka klaasike veini ja tass kohv, ühes heade sõprade ja soojade emotsioonidega. Minu Itaalia on kultuuri-ja teadmistepagas, mis kõneleb sajandite vanustest traditsioonidest ja ehedatest maitsetest. Lisaks maalilistele vaadetele ja romantilistele ebakõladele on Saapamaa ka omaette elufilosoofia.

LOE LÄHEMALT