Nipid Sihtkohad

Itaalia. Liguuria peidetud pärlid

07/08/2019
Portofino linn Liguurias

Bumerangikujuline Liguuria maakond on tikitud sini-rohelise mere ja metsikute mäeviirgude vahele. Liguuria on kui piltpostkaart – kitsad tänavad, pastelsed paleed ja lummav loodus. See piirkond Põhja-Itaalias on olnud juba aastasadu kirjanike ja romantikute meelispaigaks. Cinque Terre kalurikülad ja glamuurne Portofino on kohad, mis ei vaja isegi tutvustamist. Eelmise sajandi keskpaigas eikuskil tärganud turism on aga teinud oma töö – linnad, millest varem õhkas romantikat on tänaseks rahvamassidest lookas. 

Kui teada millal külastada, kuhu nurga taha keerata ja, mis mäe otsa ronida, on need paigad ka veel täna hingematvalt kaunid. Aga Liguuria pole ainult Cinque Terre ja Portofino!

Portovenere

Kui võtta ette reis Liguuria Rivierasse, ei tohiks kindlasti jätta külastamata hunnitute vaadetega Portovenere linnakest, mis ei asu Cinque Terrest sugugi kaugel. Mühisev meri, eri värvi majakesed ja akendest välja rippuv voodipesu on vaid mõned märkssõnad kirjeldamaks seda kaunist linna.

Portovenere lõhna-ja värviorel ei jää sugugi alla Cinque Terre kaluriküladele.

Portovenere
Portovenere nimeline linnake Liguuria Rivieras.

Tillukesed kirikud, kindlusaknad, kust loojuv päike punaselt kukub ja lummav surnuaed kaljunukil – kõik need nähtused on Portoveneres esindatud.

Pole ka ime, et just Portovenere kunagi kuulsa inglise luuletaja Lord Byron meelispaigaks sai. Ka Dante, Petrarca ning paljud teised kirjanikud imetlesid Portovenere hingematvat ilu ning nõnda kutsutakse Portovenerega kulmineeruvat lõiku Liguuria rannikul Poeetide Laheks. Byroni järgi on aga nimetatud Portovenere salapärane koobas, kus kirjanik armastas mediteerimas käia. Legendi kohaselt olevat ta sealt ka alustanud kaheksakilomeetrist ujumisretke jõudmaks sõbra ja kolleegi Shelley juurde, kes puhkas parajasti San Terenzos.

Kõige paremini avaldub aga linna ilu kõrgelt. Need, kes tunnevad piirkonda, teavad otsida mäel asuvatelt metsaradadelt kodust restorani ja peatuspaika, kust avanevad vaated põlvist nõrgaks võtavad. See tilluke puhkepaik on oaas neile, kes võtavad ette salapärased metsateed. Teistmoodi peatuspaigale ligi ei pääse.

Portofino
Metsa peidetud peatuspaigas.

Camogli

Camoglist pole vist isegi paljud itaallassed midagi kuulnud. Ometi on tegu tõeliselt mõnusa alternatiiviga, kuhu pageda kui turismihordid kuulsates kuurortlinnades kopa ette viskavad. Ka siin on meri, värvilised majad ja pisikesed butiigid. Puudu ei tule ka veinist ja värsketest mereandidest!

Täiusliku rannapäeva veedavad Camoglis need, kes oskavad hinnata kirikukella, mis peaaegu taguots, et vees lärmi lööb.

Camogli linn päikeseloojangus.

San Fruttuoso

San Fruttuoso on Liguuria tõeline pärl. Ja, mis kõige olulisem – hästi peidetud pärl! See asub Camogli ja Portofino vahel. Eriliseks teeb selle paiga aga fakt, et sinna pääseb vaid jala või paadiga. Mererannast avaneb imeline vaade 11. sajandi kloostrile, mis paikneb mändide ja oliivipuude vahel.

San Fruttuoso on unikaalne koht, mille teeb veelgi unikaalsemaks meres, 17 meetri sügavusel, asuv pronksist Kristuse kuju.

Cristo degli Abissi on meremeeste ja sukeldujate kaitsja.

Itaalia on vastuoluline, võrratu meeles, keeles ja maitses. Seda võikski jääda avastama! Peidetud ja vähem peidetud pärle jagub Itaalias küllaga, tuleb vaid teada, kust otsida.

Kui ilus jutt ja värvilised pildid panid südame kiiremini põksuma, siis uuri lähemalt ka reisi kohta, mida korraldan septembris Itaaliasse. Reisil jagan oma teadmisi, vaimustust Itaaliast ja teen endast kõik, et kogemus oleks võimalikult ehe!

Ringreis Liguuriasse ja Toscanasse.

“Minu Itaalia” rännakul sukeldume sügavale itaalia kultuuriruumi läbi jumaliku kokakunsti, kohalike tavade ja soojade inimeste. Reisil külastame järgmisi paikasid:

  • Cinque Terre viit kaluriküla
  • La Speziat ja maalilisi külakesi ning randasid Liguuria maakonnas
  • Matkame Campigliast imelisse Portovenere linna
  • Tutvume itaalia parimate veinidega Chiantis ja Montalcinos
  • Kiikame Firenze ja Siena ajaloolisi linnasüdamikke
  • Teeme tutvust tornide linna San Gimignanoga
  • Kaeme Milano kesklinna ja Naviglit – väikest Amsterdami suurlinna südames

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply